Bine ai venit, Vizitator. Trebuie sa te autentifici sau sa iti creezi un cont.
Octombrie 21, 2017, 05:07:56
Pagina principala Ajutor Cauta Calendar Autentificare Creeaza un cont
Noutati: www.contabile.ro Oferim contabilitate la cele mai bune preturi.

-Intra aici pentru o oferta tentanta privind servicii contabile externalizate.-

eMAG - Furnizorul solutiilor complete!

Firma contabilitate Bucuresti

Forum contabilitate Contabile.ro  |  DOCUMENTE, CONTRACTE, DECLARATII, PROGRAME, FISIERE  |  Programe  |  Subiect: Program Gratuit de Contabilitate 0 Utilizatori si 1 Vizitator pe acest subiect. « precedent urmator »
Pagini: [1] Imprima
Autor Subiect: Program Gratuit de Contabilitate  (Citit de 13198 ori)
costea
Newbie
*
Deconectat Deconectat

Vezi Profilul
« : Martie 17, 2009, 11:43:30 »

Versiuni Balanta
Exista doua versiuni ale aplicatiei Balanta:
Balanta de Verificare - un program gratuit de contabilitate -anulat si
Balanta Profesional - un program de gestiune si contabilitate -gratuit
Fiecare din ele este oferita in versiune retea sau monopost, in functie de varianta aleasa, softul permite lucrul cu mai multe firme simultan, permite accesul simultan a sute de utilizatori, aflati local (in reteaua intreprinderii) cat si la distanta (prin internet, dial-up, VPN).

Facilitati Balanta de Verificare:
Note contabile
Balanta
Nomenclator conturi
Fise sah
Fise operatiuni diverse
Plati/Incasari casa,banca,trezorerie,compensari Jurnal TVA Cumparari/Vanzari
Declaratia 394
Generare automata note contabile
Prestari Servicii
Avansuri Trezorerie
Registrul Jurnal Casa
Situatie Plati/Incasari Cont
Situatie Furnizor/Client
Totalizator facturi Clienti/Furnizori
Link de descarcare : http://www.gestiune-sql.ro

Ce aduce nou Aplicatia Balanta
Functioneaza pe o arhitectura client-server. Aceasta permite introducerea si consultarea datelor de la distanta, prin internet (cablu, radio sau dial-up). Accepta patru tipuri de servere SQL diferite: Firebird SQL, MySQL, MsSQL si PostgresSQL. Indiferent de marimea societatii dvs. sau nevoia de conectare cu alte aplicatii, inclusiv magazine online ,puteti gasiti solutia potrivita de conectare.

Cerinte software si hardware
Aplicatia Balanta ruleaza sub urmatoarele sisteme de operare: Windows 95, 98,98SE, ME, NT, 2000, XP,Vista. Pe server poate rula orice sistem de operare acceptat de Serverul SQL (Windows, Linux, FreeBSD, Debian, Centos, OS/2, Novell, etc.). Memoria minima pe statii este de 64Mb RAM, iar pe server de 128 Mb RAM
« Ultima modificare: Aprilie 29, 2015, 02:42:46 de catre costea » Memorat
CeciliaP
Newbie
*
Deconectat Deconectat

Vezi Profilul
« Raspunde #1 : Iunie 22, 2009, 02:49:28 »

Eu prefer Mastercont Free  - Gratuit (www.medialogic.ro) are Contabilitate, Salarii, Mijloace fixe  si foarte multe rapoarte utile. Am de la ei si programul de partida simpla si sunt chiar multumita.
Memorat
lauratiuca
Newbie
*
Deconectat Deconectat

Vezi Profilul
« Raspunde #2 : Februarie 23, 2010, 06:52:38 »

Eu folosesc programul online www.webcontab.ro si sunt multumita de el.
Memorat
Alina 83
Newbie
*
Deconectat Deconectat

Vezi Profilul
« Raspunde #3 : Ianuarie 21, 2011, 09:33:06 »

Am găsit un program de facturare şi de gestionarea stocului, se paote descărca GRATIUT  de  pe pagina http://www.helix-software.com/ro-RO/Soft-de-facturare-gestionarea-stocurilor-si-CRM.html  Programul e capabil sa gestioneze facturi (în lei, valută şi de export, cu funcţii financiare), stocuri la un numar nelimitat de depozite şi informaţii de tip CRM. Programul e foarte simplu, şi pentru cei care nu au experienţă. Se poate emite facturi atât în lei cât şi în valută.
Memorat
catalyna
Newbie
*
Deconectat Deconectat

Vezi Profilul
« Raspunde #4 : Iulie 05, 2011, 03:26:10 »

Buna ,eu folosesc un program de facturare si gestiune a stocurilor numit EuroStocuri.Este foarte simplu de folosit si poti sa il descarci de pe www.speedsoft.ro
Memorat
larysa
Jr. Member
**
Deconectat Deconectat

Vezi Profilul
« Raspunde #5 : Mai 18, 2014, 09:37:10 »

Eu folosesc Ciel Simplu, este destul de complex, se poate descarca gratuit de pe site-ul lor: ciel.ro.

Memorat
Pagini: [1] Imprima 
Forum contabilitate Contabile.ro  |  DOCUMENTE, CONTRACTE, DECLARATII, PROGRAME, FISIERE  |  Programe  |  Subiect: Program Gratuit de Contabilitate « precedent urmator »
Mergi la:  

program de facturare

Autentifica-te cu numele de utilizator, parola si precizeaza durata sesiunii.

Contabilitate Bucuresti
Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media Validat cu XHTML 1.0!